SUKCESY W KONKURSIE

Nasi uczniowie spisali się na medal ,a nawet na cztery medale, i znaleźli się wśród laureatów konkursu profilaktycznego.

W dniu 25 maja 2018 r. w świetlicy Integracyjnej w Lipsku odbył się IX Gminny Konkurs Wiedzy Profilaktycznej, zorganizowany przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Narolu. Celem konkursu było uświadomienie uczniów, że alkohol, papierosy, narkotyki to środki uzależniające, a ich spożywanie prowadzi do nałogu. Konkurs został przeprowadzony odrębnie w kategorii szkół podstawowych i gimnazjów. Miał formę testu 30 pytań zamkniętych jednokrotnego lub wielokrotnego wyboru. Do konkursu gminnego szkoły podstawowe i gimnazja z Łukawicy, Narola i Rudy Różanieckiej wyłoniły w eliminacjach 5 uczniów.

Laureaci:

W kategorii szkoła podstawowa:

I miejsce – Adrian Nowicki (Szkoła Podstawowa w Narolu)

 II miejsce – Paweł Szawara – (Szkoła Podstawowa w Łukawicy)

  III miejsce – Sebastian Mamczur (Szkoła Podstawowa w Łukawicy)

W kategorii gimnazjum:

    I miejsce – Anna Łysakowska (Gimnazjum w Łukawicy)

   II miejsce – Szymon Muła (Gimnazjum w Łukawicy)

III miejsce – Andrzej Chapko (Gimnazjum w Narolu)

Brawo, brawo,brawo!

Gratulujemy wszystkim uczestnikom i Pani Pedagog. Naszą szkołę reprezentowali jeszcze: Julia Wolanin, Dawid Kurzępa i Paweł Belmas ( SP),Ola Kilarska, Natalia Szawara, Wioletka Wołczyk (gimnazjum)

Uczniów do konkursu przygotowała, a później przeprowadziła eliminacje szkolne Pani Marta Patałuch.

Na podsumowanie konkursu został zaprezentowany w Gminnym Ośrodku Kultury w Narolu koncert profilaktyczny pt. „Szkoła wolna od uzależnień – Złe wpływy!’’ w wykonaniu Grzegorza Stępnia (Oddział Zamknięty), podczas którego artysta przestrzegał młodzież przed zgubnymi wpływami używek. Mówił o agresji słownej, wulgaryzmach, skrótowości myślenia, przemocy w Internecie. Wskazał, że żadna sytuacja życiowa nie powinna skłonić młodego człowieka do sięgania po używki. To jest droga donikąd. Nałóg niszczy to co dla człowieka najcenniejsze rodzinę, prace i wartości duchowe.

W tej części uczestniczyli również pozostali nasi uczniowie z gimnazjum i klasa VII ze szkoły podstawowej.