100 LECIE ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI

W ramach obchodów 100 – lecia Niepodległości odbył się w naszej szkole konkurs historyczny  „ CZCIMY STULECIE ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI” . Konkurs był oparty na zasadach obowiązujących w programie telewizyjnym „ Jeden z dziesięciu” . Uczniowie odpowiadali na pytania dotyczące historii Polski.  Spośród dziesiątki uczestników wyłoniono 3 finalistów, którzy udowadniali że są najlepsi  z historii. Szczególną wiedzą popisał się Mateusz Płazio z klasy szóstej, który bezbłędnie odpowiedział na wszystkie pytania i wygrał konkurs z olbrzymia przewagą. II miejsce zajęła uczennica klasy piątej Dianka Pszonka a III Krystian Kossak z klasy szóstej. Pytania obejmowały historię Polski od Mieszka I aż po współczesność.

Konkurs uświetnili szkolni artyści , którzy przedstawili patriotyczne scenki , piosenki i wiersze. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali nagrody pocieszenia, a trójka zwycięzców dyplomy i nagrody rzeczowe. Konkurs przygotowała nauczycielka historii  Pani Krystyna Jaremko a prowadziły Sylwia Wilczyńska z klasy piątej i Julia Wolanin z klasy siódmej. Występy artystów  przygotowały Pani Agnieszka Niedużak i Pani Anna Mamczur

Obok zwycięzców w konkursie uczestniczyli: Sebastian Mamczur, Wioletta Wołczyk ,Kasia Szawara, Dawid Kurzępa, Szymon Muła, Paweł Szawara, Krystian Pachla.

Gratulujemy zwycięzcom, uczestnikom, prowadzącym, wszystkim artystom i Paniom: Krystynie Jaremko, Agnieszce Niedużak i Annie Mamczur.